Na co dzień służy Ojczyźnie w szeregach 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, a na arenie międzynarodowej udowadnia, że należy do światowej elity swojej dyscypliny. SierżantŁukasz, żołnierz 3 PBOT, wywalczył trzy złote medale i trzy tytuły mistrza świata w KettlebellSport, osiągając jeden z największych sukcesów sportowych w historii brygady i przynosząc Polsce ogromny powód do dumy.
W dniach 5–7 czerwca 2026 r. w Kiszyniowie w Mołdawii odbyły się Mistrzostwa Świata federacji World Kettlebell Sport Federation (WKSF). W zawodach uczestniczyło ponad 500 zawodników z 27 państw, a rywalizacja stała na najwyższym światowym poziomie. Reprezentujący Polskę żołnierz 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej zdominował zmagania, zdobywając trzy złote medale i trzy tytuły mistrza świata.
Zdobywając trzy mistrzowskie tytuły podczas jednych zawodów, st. sierż. Łukasz zapisał się w historii tej dyscypliny sportu. Złote medale wywalczył w długim cyklu (LongCycle), półmaratonie kettlebell oraz jako członek mistrzowskiej sztafety Elite reprezentacji Polski.
– To były trzy niezwykle wymagające dni rywalizacji i ogromnych emocji. Szczególnie cieszy mnie złoty medal w długim cyklu, mojej ulubionej konkurencji, ale równie ważne były zwycięstwo w półmaratonie kettlebell oraz obrona mistrzowskiego tytułu w sztafecie reprezentacji Polski. Zdobycie trzech tytułów mistrza świata to spełnienie marzeń i efekt wielu lat ciężkiej pracy, treningów oraz wsparcia najbliższych – powiedział st. sierż. Łukasz. – Zdobycie trzech tytułów mistrza świata podczas jednych zawodów to wyjątkowe osiągnięcie. Jesteśmy dumni, że żołnierz naszej brygady z takim sukcesem reprezentuje Polskę i Wojska Obrony Terytorialnej na arenie międzynarodowej. W imieniu wszystkich żołnierzy i pracowników 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej składam serdeczne gratulacje i wyrazy uznania za ten historyczny sukces – podkreślił płk Michał Małyska, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.
\
