Dzielnicowi z posterunku w Wiązownicy odnaleźli 69-latka, którego zaginięcie zgłosiła rodzina. Mężczyzna, którego życie było zagrożone, został znaleziony około 200 metrów od domu, w środku uprawy pola pszenicy.
W ubiegłym tygodniu policjanci z komisariatu w Pruchniku zostali powiadomieni o zaginięciu 69-letniego mieszkańca gminy Chłopice. Z relacji przekazanej przez rodzinę wynikało, że mężczyzna miał znaczne problemy ze zdrowiem oraz z poruszaniem się. Istniała realna obawa o jego życie i zdrowie. Mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania. W działania zaangażowane były wszystkie patrole będące w służbie. W trakcie prowadzonych działań dzielnicowi z posterunku w Wiązownicy odnaleźli 69-latka w polu pszenicy, około 200 metrów od jego domu.
Mężczyzna był nieprzytomny, ale oddychał. Do czasu przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego policjanci monitorowali jego czynności życiowe. 68-latek został przekazany pod opiekę ratowników i przewieziony do szpitala.
DP/KPP Jarosław
