Sanepid informuje o kolejnych 13 zakażeniach w powiecie jarosławskim

Data:

Nowych 14 potwierdzonych przypadków to:

  • starszy mężczyzna z powiatu przemyskiego – hospitalizowany
  • 13 osób z powiatu jarosławskiego (3 kobiety i 2 mężczyzn w sile wieku; 2 młode kobiety i trzech mężczyzn; dziecko oraz starsza kobieta i mężczyzna) wszyscy w izolacji.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od dnia 24 stycznia br. obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/ kwarantanną/ izolacją osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 przebadano ogółem 36 453 próby pobrane od mieszkańców województwa podkarpackiego w tym:

w laboratoriach Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej – 25 959

dodatkowo inne laboratoria (COVID-19 z listy Ministerstwa Zdrowia) – 10 494

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 1959 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 95 osób.

Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest 100 osób.

Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 603 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2,  358 osób wyzdrowiało. Odnotowano 50 zgonów.

Kolejne 6 osób, które wyzdrowiały to 4 osoby z powiatu stalowowolskiego oraz 2 osoby z powiatu przemyskiego.

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

Popularne

Zobacz także
Zobacz także

Finał 6. Turnieju Piłki Nożnej Szkół Podstawowych „Śladem Bogdana Zająca”

Na stadionie MOSiR-u im. Mieczysława Haspla w Jarosławiu rozegrano...

Kolejny świetny turniej Samuela

Samuel Dziukiewicz ponownie pokazał ogromne serce do walki na...

Złoty Przeworsk, srebrny Pruchnik

Na stadionie w Stalowej Woli odbył się Finał Wojewódzki...

Nasze zespoły pożegnały się z kibicami zwycięstwami

Oba nasze zespoły pożegnały się ze swoimi kibicami zwycięstwami....