13 czerwca na boisku Orlik w Studzianie odbył się turniej piłki nożnej dla dzieci w kategorii U10, inaugurujący projekt „Aktywna Gmina Przeworsk”.
W turnieju udział wzięły drużyny: DAF Gorliczyna, Piast Nowosielce, Szarotka Rogóżno oraz dwa zespoły Orzełka Przeworsk – Biały i Czerwony. Sportowe zmagania otworzył Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, życząc zawodnikom udanych akcji na boisku oraz sportowej rywalizacji w duchu fair play.
Puchary i medale wręczył młodym piłkarzom Radny Rady Gminy Przeworsk i Sołtys Studziana Antoni Żyła. Głównym celem wydarzenia była promocja aktywności fizycznej wśród dzieci, rozwijanie sportowych pasji, a także integracja młodzieży. Projekt „Aktywna Gmina Przeworsk” jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach programu „Aktywny Orlik”. W projekcie zaplanowane są kolejne sportowe wydarzenia. Najbliższe z nich – turniej tenisa w kategorii open – odbędzie się 12 lipca w Studzianie.
