E. Dyrow namalował portret Prezydenta na zlecenie Prezydenta

Autor: erka 21.07.2020 Nr: 30/2020 2
Od lewej: Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Eliasz Dyrow i Andrzej Duda.
Od lewej: Władysław Ortyl, marszałek województwa podkarpackiego, Eliasz Dyrow i Andrzej Duda.
Fot. Marlena Golenia

Jarosławski artysta Eliasz Dyrow przekazał prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie portret byłego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. - Przedstawiłem obraz prezydentowi oraz jego żonie Agacie i córce Kindze w Rzeszowie i jestem zaszczycony tym że został odebrany pozytywnie - mówi E. Dyrow.

Portret został wykony na zamówienie. Złożył je A. Duda podczas ubiegłorocznego Kongresu 590 w podrzeszowskiej Jasionce. E. Dyrow prezentował wtedy portret podkarpackiego noblisty Izydora Izaaka Rabi. - Dla mnie jest głęboko symboliczne to, że mogłem oddać hołd Lechowi Kaczyńskiemu, prezydentowi dzięki któremu zaistniał program repatriacji, więc ja i moja rodzina mogliśmy połączyć się ze swoim Narodem - podkreśla młody artysta.

E. Dyrow jest absolwentem jarosławskiego "Plastyka". Mieszka i tworzy w Jarosławiu. Mimo młodego wieku może się pochwalić zwycięstwem w 8 konkursach międzynarodowych, jego prace są w 5 muzeach w Polsce, m.in. w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Niedawno informowaliśmy o pomniku św. Jana Pawła II dla Parku Papieskiego w Rzeszowie wykonanym przez E. Dyrowa. W ubiegłym roku papież Franciszek przyjął obraz autorstwa jarosławianina przedstawiający kard. Adama Kozłowieckiego, polskiego jezuity, który przez 60 lat posługiwał na misjach w Zambii. E. Dyrow zajmuje się ogólnie pojętymi sztukami plastycznymi. Więcej informacji o coraz częściej pojawiającym się w artystycznym świecie twórcy z Jarosławia można znaleźć na www.eliasz.info

Komentarze
Popularne
Komentowane